Podľa obhajcu je Assange obeťou sprisahania

Právny zástupca uväzneného zakladateľa WikiLeaks Mark Stephens tvrdí, že obvinenie bolo iniciované Spojenými štátmi americkými.

Berlín. Zakladateľ webovej stránky WikiLeaks Julian Assange je obeťou sprisahania, ktoré má za úlohu získať americkým orgánom čas, aby proti nemu pripravili vážnejší prípad. Povedal Assangeov právny zástupca Mark Stephens v rozhovore, ktorý v nedeľu zverejnili nemecké noviny Bild.

“Celá tá sexuálna záležitosť je iba tvrdenie o porušení zákona, pre ktoré môže byť zadržaný pokým pokračuje vyšetrovanie pre aktuálny, oveľa vážnejší trestný čin,” uviedol Stephens. Dodal, že to bolo iniciované Spojenými štátmi americkými.

“Vo Washingtone pripravujú veľkú porotu, nemusí to byť nevyhnutne za špionáž (obvinenia), ale na zakročenie proti Julianovi v niekoľkých prípadoch v súvislosti s WikiLeaks,” pokračoval právnik.

Uviedol, že Assange “sa tvári statočne a zdá sa, že je v tak dobrom duchovnom rozpoložení, ako je to za daných okolností možné”. Záverom dodal, že Assange je teraz v londýnskej väznici Wandsworth v cele sám.

Zdroj: DPA, SME (http://www.sme.sk/c/5681093/podla-obhajcu-je-assange-obetou-sprisahania.html)

Be Sociable, Share!